TOP 5 destinací pro děti: Do Dánska za legem, do Rumunska za Drákulou

Vyrážíte na cesty se svými dětmi? Krásy národních parků nebo historie památek jim možná neučarují tolik jako vám, ale neklesejte na mysli. Existuje totiž celá řada míst, které je nadchnou! Stačí zapátrat v mapě, protože některá z nich jsou doslova na dosah ruky. Máme pro vás několik tipů na ideální destinace, kam se vydat s malými i většími dětmi.

Dánsko – Legoland

V dánském městě Billund leží největší a nejstarší zábavní park inspirovaný populárními kostičkami ze stavebnice Lego, kterou miluje snad každé dítě na světě. Legoland je rozdělený do 9 světů, kde můžete potkat piráty, rytíře, vikingy nebo zavítat třeba do polární země či říše plné dobrodružství. O zábavu se postará také řada horských drah a vodních atrakcí. Zdejší Legoland má navíc skvělou strategickou polohu, leží totiž hned vedle letiště. A když už budete v Dánsku, navštivte také Kodaň s malou mořskou vílou, hrad Kronborg, kde se odehrával děj Shakespearova Hamleta, město Odense na ostrově Fyn, kde se narodil slavný spisovatel Hans Christian Andersen, jezerní krajinu v okolí města Silkeborg nebo křídové útesy Møns Klint.

46588658 - billund, denmark - may 26, 2014: pharaoh at legoland resort in billund, denmark. legoland park, opened on june, 1968 in billund and it's the largest tourist attraction in denmark outside of copenhagen.

Indie – sloni, jídlo a kultura

Pokud chcete, aby vaše děti nahlédly do úplně jiného světa, vydejte se s nimi do Indie. Ta je netradičním kulturním, přírodním i kulinářským lákadlem. Například ve státě Kerala najdete čajové farmy, po indických řekách, které obklopují exotické palmy, se svezete na hausbótu, v místních národních parcích se procházejí sloni, které můžete sledovat nebo se na nich svézt. Rodiče ocení zase nesčetné památky s bohatou historií, ale také pestrou paletu chutí, které se linou z místních bister a restaurací. Nezapomeňte si na cesty přibalit také svou prázdninovou stírací mapu světa, ať máte všechny zážitky hezky po ruce!

Rumunsko – Drákulův hrad

Každý zná slavného upířího hraběte Drákulu a jeho tajemný hrad v Karpatech. Transylvánie je tajemná i ve skutečnosti. Dodneška tu potkáte smečky divokých psů a husté lesy, v nichž se polutují medvědi. Příběh je zasazen do prostředí hradu Bran, který leží 30 km od města Brašov, pochází ze 14. století a vypadá tak trochu jako náš Karlštejn. Za návštěvu stojí i městečko Sighisoara, kde se podle všech báchorek a pověstí Drákula narodil a které je dnes zapsané na seznam UNESCO.

51346113_m

Nový Zéland – hobití vesnička

Nový Zéland se proslavil především filmem Pán prstenů, který si po celém světě získal miliony fanoušků – malých i velkých. Od té doby na něj proudí řady turistů, kteří se chtějí vydat po stopách hobitů, elfů, trpaslíků a dalších přátel. Například známou vesničku Hobitín najdete nedaleko městečka Matamata na Severním ostrově. Z ní se nyní stal zábavní a naučný park, kde se můžete podívat i do Bilbova domu. Děsivý Mordor zase leží v národním parku Tongario u jezera Lake Taupo, kudy vede řada turistických tras, takže si Mordor můžete prohlédnout skoro celý. Nedaleko se tyčí také Osamělá hora, která se ve skutečnosti jmenuje Mt. Ngauruhoe a je aktivní sopkou.

64652612 - matamata, new zealand - january 15, 2015: hobbiton - movie set created for filming the lord of the rings. view of hobbit house.

Island – vulkány, velryby a divoká řeka

Na Islandu, který je známý jako země přátelská k dětem, zaujmou celou rodinu zejména aktivní vulkány, doutnající gejzíry, největší evropské vodopády a v zimě magická polární záře. Islandská krajina navíc láká na dobrodružství v podobě mořského kajakingu, sledování velryb, raftingu po divoké řece, prozkoumávání jeskyní, lezení na ledovec i zážitků se psím spřežení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *