Poklady Jižní Ameriky. Co nevynechat a kam se podívat?

Jižní Amerika toho má hodně co nabídnout. A nejsou to pouze divoké deštné pralesy a karneval v Rio de Janeiro. Najdete zde místa, která vypadají jako povrch Měsíce, nádhernou přírodu a velmi chutnou místní kuchyni. Pokusili jsme se pro vás vybrat nejkrásnější skvosty, které při cestě na tento kontinent stojí za to vidět.

Národní parky Venezuely

Na severním pobřeží Jižní Ameriky můžete navštívit více než čtyři desítky venezuelských národních parků. Uvidíte v nich ledovce, působivé horské terénní oblasti, džungle, stolové hory s vysokými vodopády i nádherné písečné pláže. V některých oblastech žijí i původní indiánské kmeny. Nejznámějším venezuelským parkem je Canaima, který se nachází na jihovýchodě země u hranic s Guyanou a Brazílií. Díky rozloze 30 000 km2 patří mezi největší národní parky světa. Pokud se rozhodnete podniknout výpravu do této oblasti, určitě nesmíte vynechat Salto Ángel – s výškou 979 m jde o největší vodopád na Zemi.

salto_angel
Největší vodopád světa Salto Ángel

Máte-li naplánovanou cestu do hlavního venezuelského města Caracas, nenechte si ujít návštěvu národního parku El Ávila. Jeho horské pásmo se vypíná nad městem a sahá až ke karibskému pobřeží. Nahoru se dostanete lanovkou. V tomto parku vás čeká spousta tras, spatříte zde třeba mravenečníky, lenochody nebo veverky. V Caracasu také seženete levné letenky na blízké karibské ostrovy i do dalších zemí Jižní Ameriky.

Chcete objevovat jihoamerické krásy? Na stírací mapě světa si zaznamenávejte své úspěchy a zážitky. Budou tak ještě víc nezapomenutelné.

Měsíční krajina Jižní Ameriky

Tisíc kilometrů nejsušší pouště světa Atacama vám vyrazí dech. Rozloha se táhne od Pacifiku od jihu Peru až po centrální části Chile. Zejména místo zvané Moon Valley je opravdu působivé. Nachází se zde totiž krajina, která vypadá jako na Měsíci. Dokonce zde zaměstnanci NASA kvůli podobným přírodním podmínkám s Měsícem testují přístroje určené pro použití ve vesmíru.

Moon Valey
Moon Valey

Sochy, které kráčely

Jet do Jižní Ameriky a nenavštívit Velikonoční ostrov by byla velká škoda. Pro výlet na tajemstvím opředená místa je ideálním výchozím bodem Chile. Nezmeškejte zde příležitost vidět monolitické kamenné sochy moai, jež jsou již po dlouhou dobu v hledáčku archeologů a vědců. Ti se snaží vysvětlit jejich původ a účel. Zjistilo se také, že kromě vykukující hlavy mají sochy často krk, ramena, tělo a ruce zasypané v zemi.

maoi
Sochy moai na Velikonočním ostrově

Na Velikonočním ostrově bylo nalezeno 887 moai, o nichž obyvatelé ostrova říkají, že „kráčely“. Dodnes se nepodařilo zjistit, jak Polynésané, kteří byli jejich stavitelé, své obří výtvory přesouvali. Vědci předpokládají, že původní obyvatelé sochy tahali pomocí lan a klád. Tento pohyb měl vypadat, jako když socha sama kráčí.

Bohatá nabídka krásného kontinentu

SW_2Jižní Amerika vás nadchne svou krajinou, různorodostí i hlubokými rozdíly mezi jednotlivými zeměmi. Na jedné straně zde uvidíte místa, kam lidská noha nevkročila a na straně druhé moderní země.

Syrovost přírody je vidět v Patagonii s majestátními ledovci a působivými vulkány. Bájná historie na vás čeká na Machu Picchu. Specifickou jihoamerickou kulturu poznáte v Brazílii. Své zážitky si zaznamenejte do své stírací mapy světa a plánujte si, kam se vydáte zase příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *