New York, Londýn, Paříž: Na novoroční nákupy do srdcí světové módy

Nový rok přeje novým předsevzetím a výzvám. Zkuste spojit dvě z nich – nový životní styl a cestování – a vydejte se na lednové nákupy do hlavních měst módy. Londýn, Paříž nebo New York rozhodně mají co nabídnout. Kromě pěkných módních kousků si můžete přivézt i nové zážitky z cest.

New York: velkolepé výprodeje na Manhattanu

Nakupování v New Yorku je skoro jako náboženství, protože máte k němu příležitost téměř na každém kroku. Od sportovních a klasických oděvů, přes špetku rock’n’rollu až po luxusní róby či rafinované minimalistické kousky. Móda tu sídlí na každém rohu. Seznámit se můžete i s mnoha značkami, které zatím Evropě zůstaly utajené. Od 2. ledna navíc začínají masivní slevy a výprodeje, takže není překvapením, když v obchodě najdete zboží zlevněné až o 80 %. A to je velkým lákadlem pro milovníky módy z celého světa.

Mekkou nakupování je Manhattan, kde najdete butikové obchůdky i masovější obchodní galerie. Při svých výletech nesmíte minout nákupní centrum Saks, které je populární hlavně mezi Evropany, galerii Macy’s, kde probíhají největší výprodeje, nebo Century 21, největší manhattanský designer outlet.

Paříž: nakupování mezi památkami

Doby, kdy jsme snili o nedosažitelných pařížských parfémech, jsou naštěstí už dávno pryč. Teď už si pro ně snadno můžete dojet do srdce romantického města sami. Móda a nakupování je v Paříži velkou atrakcí a některá nákupní centra se dokonce již zařadila po bok historických památek. To je příklad Le Printemps, nejstarší a největší obchodní galerie ve městě. Muži zase ocení návštěvu centru Bryummel, věnovaného čistě pánské módě.

Nejvýznamnější obchodní centrum v zemi – Galeries Lafayette – navštěvovaly i známé osobnosti, jako je Catherine Deneuve, Edith Piaf, princ Charles nebo Claudia Schiffer. Výprodeje v Paříži sice nejsou tak časté jako v New Yorku, konají se tu jen dvakrát ročně v zimě a v létě. I tady ale můžete pořídit oblečení o 80 % levněji. Dobrá zpráva je, že zimní slevy startují první středu v lednu, tak hurá do toho!

Londýn: nejstarší galerie obléká i královnu

Pro opravdové módní gurmány nabízí Londýn nejdražší obchodní galerii na světě – Harrods. Po mnoho let bylo toto nákupní centrum dodavatelem oděvů královské rodiny. Není proto divu, že během prvního dne výprodejů tu nakupuje až 250 tisíc lidí!

V Londýně na vás čekají také tři butiky slavné návrhářky Vivienne Westwood, kde se slevy pohybují kolem 50 %. Na Oxford Street najdete i centra Selfriges a Debenhams, kde své kousky nabízejí hlavně mladí designéři a světově proslulé módní značky.

Pro ty, kteří milují stylové kousky a svého vkusu se nechtějí vzdát ani na cestách, je tu luxusní TravelMap Black, která vašemu cestování dodá neotřelý styl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *