Nejpopulárnější suvenýry: Belgická krajka, marocká keramika, jihoafrická Amarula

Jestliže si domů nepřivezete suvenýr z cest, jako byste nikde nebyli. Suvenýry jsou populárními dárky pro vaše blízké i hezkou vzpomínkou na cestování pro vás. V lokalitách vyhledávaných turisty jich najdete hromady, ovšem nikterak valné kvality či nápadu. Zapomeňte na miniatury Eiffelovky nebo magnety na lednici, zkuste věnovat čas hledání a opatřit si opravdu autentický předmět, který danou zemi charakterizuje. Poradíme vám.

Argentina: Kožené zboží

Argentina je vyhlášeným domovem kožené galanterie a skvělým místem, kde nakoupit pár kožených rukavic, kožené boty nebo koženou peněženku. Po celé zemi najdete řadu malých butiků, kde pořídíte kožené zboží prvotřídní kvality.

Belgie: Krajka

Belgie se ve světě proslavila nejlepšími krajkami a tapisériemi. Belgičané si potrpí na to, aby jejich krajka byla vyráběná ručně. Pokud chcete domů přivézt líbivý dárek, zajeďte do Bruselu nebo Brug, které jsou známé pro přepychové krajkové kousky.

Čína: Čajový set

Při návštěvě Číny rozhodně nešlápnete vedle, pokud pořídíte cokoliv, co má něco společného s čajem. Malovaná čajová konvice nebo hrnečky budou krásnou vzpomínkou. Dovézt si můžete ale také plechovku pravého čínského čaje, abyste si ho mohli vychutnat i doma. Doporučujeme zelený čaj, černý čaj, silně aromatické čaje nebo tradiční oolong.

Anglie: Čokoláda Cadbury

Jestliže své blízké obdarujete čokoládou Cadbury, neuděláte chybu. Tato značka je totiž považována za nejlepší čokoládu na světě vůbec. Angličané jsou na ni náležitě pyšní, proto ji pořídíte jednoduše téměř v každém supermarketu.

Francie: Makronky

Nevydrží navěky, ale makronkové sušenky jsou skvělým dárkem, který vám s každým soustem připomene vaše zážitky ve Francii. K dostání jsou na stovkách míst po celé zemi, ale ty skutečné a pravé nabízí pouze prodejny Pierre Hermé.

Německo: Krýgl na pivo

Džbán na pivo je nejčastějším suvenýrem v Německu, obzvlášť během Oktoberfestu. Pravé německé krýgly se typicky vyrábějí z kameniny, porcelánu, cínu a občas ze skla. V Německu najdete spoustu lokálních obchůdků, kde můžete pořídit autentický, ručně dělaný džbánek.

Řecko: Olivový olej

Řecko se proslavilo svými panenskými olivovými oleji. Ty se používají snad ve všech řeckých receptech. Jedno z nejlepších míst, kam se pro olej vydat, jsou ostrovy Kréta nebo Rhodos. Zdejší produkce olejů jsou známé po celém světě a není divu, že získaly přezdívku „Rolls Royce mezi oleji”.

Maďarsko: Paprika

Paprikové koření je typickým dárkem, který můžete přivézt z výletu po Maďarsku. Najdete ho tu úplně všude a je neuvěřitelně levné. O maďarské paprice se navíc říká, že je sladší než paprika pěstovaná v jiných půdách a klimatech. Skvělým místem pro nákup koření jsou trhy v Budapešti.

Irsko: Whiskey

Kvalitní láhev whiskey je klasickým suvenýrem z Irska. Po celé zemi najdete řadu destilérek, ale oblíbená je především Bushmills Distillery v Severním Irsku, kde můžete na vlastní oči vidět i cítit, jak se tento nápoj vyrábí.

Itálie: Benátské masky

Krásným dárkem přivezeným z Itálie je tradiční benátská maska. Masky se vyrábějí při každoročním karnevalu, jsou často složité a ohromující. Zhotovují se z kůže, porcelánu nebo skla. Nádherné masky pořídíte v Ca’Macana, jedné z nejstarších dílen v Benátkách. Obchod je známý autentickou ruční výrobou. Masky tu totiž vyrábějí stejným způsobem, jako bylo tradicí před 800 lety.

Maroko: Keramika

Pestrobarevné, ručně malované keramické mísy jsou krásnou vzpomínkou na vaše cestování po Maroku. Dekorativní kousky často zdobí důmyslný květinový a geometrický design. Za centra keramiky jsou považována města Safi a Fez.

Nizozemí: Sýr

Vaši návštěvu Holandska ocení zejména milovníci jídla. Perfektním dárkem je totiž zdejší sýr. Po celé zemi najdete širokou paletu sýrových pochutin a většina obchodů nabízí vzduchotěsné balení, takže je snadno převezete domů.

Portugalsko: Keramické dlaždice

Portugalské dlaždice známé jako azulejos mají ohromný vliv v kultuře. Při cestách Portugalskem na ně narazíte kdekoliv – jsou k vidění na zdech kostelů, domovů, na lavičkách, fontánách, v barech, restauracích i v metru. Přivezte si jednu i domů.

Rusko: Lakovaná krabička

Lakované krabičky najdete po celém Rusku a platí za oblíbené suvenýry. Krásné, ručně malované krabičky se vyrábějí z několika vrstev takzvaného papier-mâché, slisovaných k sobě a usušených. Obrázky na krabičkách často zachycují scény z ruských pohádek a legend. Nejlepší produkty najdete ve městech Palekh, Fedoskino a Mstera.

Jižní Afrika: Amarula

Amarula je krémový likér vyráběný z ovoce exotického stromu maruly. Marula pochází z jihoafrické savany a její ovoce chutná jako lehký ovocný karamel. Tenhle dárek vaše přátele opravdu potěší.

Zajímavým dárkem pro vaše blízké a přátele je také stírací mapa Travel Map Holiday, která ozvláštní vaše cestovatelské zážitky a inspiruje k dalším dobrodružným cestám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *