Nádherná místa přímo u našich sousedů

Toužíte vidět místa, která vás nadchnou svou krásou a vy na ně nikdy nezapomenete? Kvůli takovým nemusíte cestovat přes půl světa. U našich sousedů najdete přesně taková. Máme pro vás pár tipů na to, co opravdu stojí za to vidět.

Německo – nádherný zámek podivínského krále

Pokud hledáte pohádkové místo pro své letní výlety, kde na vás přímo dýchne romantika a zároveň vám vyrazí dech okázalost, je pro vás zámek Neuschwanstein v německém Bavorsku nejlepší destinací. Nachází se kousek od malebného městečka Füssen, a i když vzhledem připomíná středověký hrad, jaký bychom hledali v pohádkách, jde o vcelku mladý zámek. Postavit jej nechal Ludvík II. Bavorský v 19. století, který snil o středověkých rytířích a chtěl se zde ukrýt před lidmi, ze kterých měl fobii.

Nádherný zámek podivínského krále Neuschwanstein
Nádherný zámek podivínského krále Neuschwanstein

Inspirací byl dokonce pro Walta Disneyho. Navrhl podle něj známý Sněhurčin zámek. Interiér je nádherný, jen na králově posteli pracovalo 14 řezbářů více než 4 roky. To, že jde o jeden z nejnavštěvovanějších zámků světa, však s sebou nese svá úskalí. Denně jej navštíví kolem 6000 lidí, a tak je třeba počítat s hodinovými frontami a zástupy turistů. Lístky si ale můžete objednat přes internet předem, případně prohlídku interiéru oželet a kochat se nádherným jezernatým okolím s dominantním zámkem.

Z Prahy je Neuschwanstein vzdálený přibližně 6 hodin jízdy autem. Výlet můžete spojit s návštěvou Mnichova, kde stojí za návštěvu ZOO a asi půl hodiny od bavorské metropole německý Legoland.

Cestujte nádhernou Evropou, všechna krásná místa zde máme na dosah ruky! Své cestovatelské úspěchy si zaznamenáte do stírací mapy.

Polsko – rezidence polských králů

Působivé město Krakov v jižním Polsku si také zaslouží naši pozornost. Jde o historickou rezidenci polských králů, nacházející se na Seznamu světového dědictví UNESCO. Za vidění stojí hrad Wawel, místní katedrála i další historické památky a krásné parky. Dělat se toho zde dá mnoho, nakupovat, prohlížet pamětihodnosti nebo se posadit do příjemné kavárny či čokoládovny a užívat si příjemnou atmosféru.

Působivé město Krakov
Působivé město Krakov

Turistickou zajímavostí Krakova je Dračí jeskyně na kopci Wawel. Najdete zde kovovou sochu draka, který z tlamy chrlí oheň. Jeskyně je spojena s legendou o sedmihlavém drakovi, který trápil město a byl přemožen statečným králem Krakem.

Slovensko – dechberoucí jezero s nádherným panorama

Přímo u našich slovenských sousedů najdete Štrbské pleso. Jde o morénové ledovcové jezero na jižní straně Vysokých Tater, které samy o sobě stojí za návštěvu. Pokud se sem chystáte, určitě se na Štrbské pleso nezapomeňte podívat. V nadmořské výšce 1345 m na vás čeká působivý výhled na vodní plochu s dominantními horami kolem. Podniknout můžete nenáročnou túru krásným horským prostředím ze Štrbského na Popradské pleso.

Štrbské pleso
Štrbské pleso

Rakousko – krásné rodné město slavného skladatele

Téměř každé rakouské město přímo oplývá památkami. Svou krásou a historií nad všemi tak trochu vyniká Salzburg. Užijí si zde milovníci památek, dobrého jídla i romantiky. Projít si zde můžete Staré město, jež patří do světového kulturního dědictví UNESCO. Najdete zde působivé barokní uličky, úzké průchody i jeden z nejužších domů světa. Známá je ulice Getreidegasse se znaky cechů, zavěšenými nad průčelím obchodů. Čeká tu na vás i největší zcela zachovalý hrad ve Střední Evropě, Hohensalzburg. Je z něj krásný výhled na celý Salzburg a můžete navštívit knížecí komnaty i hradní muzeum.

Salzburg
Salzburg

V Salzburgu se určitě nudit nebudete. Ochutnat můžete místní speciality ze zelí, vyhlášené sýry a Bierfleisch, dušené maso na černém pivu. Zajděte třeba také na tajemný hřbitov z počátků křesťanství, ze kterého vyzařuje tajemná atmosféra. V jeho areálu najdete katakomby, vytesané do skalních stěn Mnišské hory.

Salzburg je rodištěm Wolfganga Amadea Mozarta. Jen zde si můžete pochutnat na čerstvých originálních Mozartových koulích, které se zde připravují již od roku 1890. Ve zdejší cukrárně Fürst se vyrábějí i dnes ručně, podle staré receptury. Navštívit můžete také skladatelův rodný dům, kde uvidíte například jeho dětské i koncertní housle a originální obrazy a dokumenty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *