Na co si dát pozor při cestování po Thajsku

Thajsko má nádhernou krajinu, tropické ráje a exotický nádech, který chceme i my z Evropy často okusit. Pokud se vydáváte do Thajska, určitě oceníte pár rad zkušených cestovatelů, které vám pomohou vyhnout se nepříjemným situacím.

Vykutálené půjčovny vodních skútrů

Podvody v půjčovnách vodních skútrů jsou poměrně známé, přesto si však vykutálení místní majitelé přijdou na slušné bahty od důvěřivých turistů. Tento podvod vypadá například tak, že si půjčíte vodní skútr, na kterém se po domluvenou dobu můžete prohánět po moři. A když chcete vodní skútr vrátit, majitel nebo provozovatel půjčovny si na vás začne vymýšlet závady, oděrky, škrábance nebo problémy s funkčností, které samozřejmě chce zaplatit.

A co s tím? Pomoc od policie zde nečekejte a raději si dávejte na půjčovny pozor. Můžete se samozřejmě vodním skútrům vyhnout obloukem. Druhou možností je skútr ještě před projížďkou zdokumentovat, nafotit nebo natočit, a poté v případě potíží prodejci argumentovat s předložením těchto fotografií. Z toho většinou kouká více starostí, a tak svůj boj podvodník vzdá a zkusí jiného turistu. Samozřejmě se situace může vždy lišit.

Ubytování

Dobrodružnější cestovatelé rádi občas jezdí na cesty bez předem domluveného ubytování. V Thajsku najdete na každém rohu něco volného. Pečlivě však vybírejte a nenechte se zlákat na „zaručeně nejvýhodnější“ nabídky. Jsou zde agentury, které vám mohou tvrdit, že je vše obsazené a že vám nabízejí to nejlepší, co je dostupné. Nemusí to však být pravda. Pokud vás thajský prodejce do čehokoliv tlačí, nevěřte mu.

thajsko2

Chystáte se na dovolenou svých snů do Thajska? Zaznamenávejte si své zážitky do stírací mapy světa.

Opice a jiná zvěř

Už jste určitě slyšeli o thajských opicích, které rády kradou turistům svačiny. Skutečný opičí problém však tkví v tom, že opice jsou mnohdy agresivní a mohou vás pokousat až do krve. U neočkovaných opičáků pak hrozí riziko vztekliny nebo i jiné přenosné nemoci. Proto opicím raději nelezte do cesty a spíš se jim vyhýbejte. V národních parcích je dobré být ostražitý před jedovatými hady. Kde ty ale člověk nepotká, že?

Sem tam nelevný TUK TUK

tuktukMotorizovaná tříkolka TUK TUK, která je pro Bangkok typická, vás může, ale také nemusí přijít levně. Za stejnou cestu můžete u různých řidičů zaplatit i o polovinu více. Nikdy neříkejte, že jste v Thajsku poprvé a zkuste o ceně smlouvat. Thajci jistě nemají nastavené pevné částky za kilometry a zkoušejí z turistů vytáhnout co nejvíce Bahtů.

Doprava celkově je v Thajsku pro spořádaného Evropana otřesná. Řidičský průkaz Thajci moc neřeší a dopravní systém tu je spíš vzdáleným pojmem. Proto dávejte na ulicích i na silnicích na vypůjčeném skútru pozor a jeďte opatrně. Při přecházení silnice je nejlepší sledovat domorodce, jaké cesty volí.

Ničeho se nebojte a užívejte!

I když je v Thajsku několik věcí, na které je třeba dávat pozor, zážitky z něj jsou nezapomenutelné. Proto se nenechte odradit, stačí být v některých ohledech ostražitější, nenechat se napálit a vše bude v naprostém pořádku. Vždyť v takovém ráji snad ani nemůže být zle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *