Místa, která zatím zůstávají skrytá davům turistů

Místa, která zatím zůstávají skrytá davům turistů


Přeplněná centra měst, dlouhé fronty na památky, nekonečné čekání v restauracích, pláže, kde je hlava na hlavě… Není to nic pro vás? Tak to jste tu správně, protože vám doporučíme krásná místa po celém světě, která prozatím nenavštěvují statisíce turistů. Přesto se jedná o úžasné země, památky a přírodní úkazy, jen jsou trochu zapomenuté. Využijte toho!

Mnoho nádherných míst stojí ve stínu slavnějších památek a destinací, které ale mají jednu obrovskou nevýhodu – jsou přelidněné. Pokud se těšíte na piknik pod Eiffelovkou, zamilovanou klidnou procházku v centru Říma nebo nezapomenutelný zážitek z Velké čínské zdi, nechte si zajít chuť. Budete rádi, když se protlačíte. Realita je oproti fotografiím, které z daných míst vídáme, úplně někde jinde. Vytipovali jsme proto pár míst, jejichž návštěva rozhodně stojí za to.

Kiribati
Kiribati

Je libo ostrov?

Symbolem klidu a pohody jsou malé ostrovy, na kterých plyne čas tak nějak pomaleji. Neodolatelná příroda, křišťálově čistá voda, bílé pláže, zajímavá kultura…Mají ale jednu nevýhodu, která většinu turistů odrazuje. Jsou hůře dostupné.

Na korálové ostrovy Tuvalu nebo Kiribati v Pacifiku se dostanete jednou týdně letadlem z Fidži. Jejich nejvyšší nadmořská výška je 5 m a jsou tedy odsouzené k postupnému zániku. V současnosti jsou tyto země rájem potápěčů, šnorchlistů a milovníků exotické kultury. Totéž platí pro Marshallovy ostrovy, jejichž součástí je i známý atol Bikini.

Tichomořské ostrovy sice na stírací mapě světa nenajdete, ale můžete si je zakreslit pomocí fixu, který je součástí mapy.

Objevte nespoutanou Afriku

Afrika má mnoho tváří. Některé jsou nebezpečné a některé představují ráj na zemi. Třeba jako Mosambik. Tahle úchvatná země, jejíž břehy omývají vody Indického oceánu, může směle konkurovat Seychelám a Maledivám – bílé pláže, teplá voda, palmy. Vyžití tady najdou i sportovně založené duše. Ve vnitrozemí potkáte ještě méně turistů než na pobřeží. Objevte africké safari podél řeky Limpopo, unikátní mosambickou architekturu nebo si užijte potápění či surfování na pobřeží.

K Africe patří také ostrov Madagaskar, na kterém spatříte to, co jinde na světě ne, například lemury a baobaby. Turisty tedy láká především místní fauna a flóra a nádherné národní parky.

Madagaskar
Madagaskar

Evropská místa, která by si zasloužila více pozornosti

V souvislosti s méně navštěvovanými místy v Evropě by vás určitě nenapadlo zmínit zrovna Chorvatsko. A přesto tomu tak je. I v nejoblíbenější destinaci Čechů se ještě nacházejí místa, která neobjevili. Patří mezi ně například ostrov Mljet. Je nejlesnatějším místem celého Chorvatska, je plný jeskyní a podzemních chodeb. Láká svým národním parkem, který zasahuje do moře. Pokud raději trávíte čas na pláži, Mljet vás ani v tomto ohledu nezklame.

Plánujete objevovat zapomenutá místa po Evropě? Pak se vám určitě bude hodit stírací mapa Evropy, do které si zaznamenáte, kde všude už jste byli!

Chorvatský ostrov Mljet
Chorvatský ostrov Mljet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *