Levně letem celým světem

Levně letem celým světem. Aneb Jak procestovat svět  s pár korunami v kapse

Také jste chtěli procestovat celý svět, když jste byli malí? Jet na místa, která znáte jen z dokumentů, vyprávění a cestovatelských příruček, objevit kulturu, ochutnat místní pokrmy, seznámit se s novými lidmi… Už nemusíte jen snít. Věděli jste, že do světa můžete vkročit i s pár korunami v kapse?


Cestování se otevírá téměř každému a díky novým možnostem se můžete podívat třeba až na konec světa. Kamkoliv se vám zamane. Jen vědět, za jaké nitky zatahat a jak si pořídit ty nejlevnější letenky nebo ubytování. Zkuste se oprostit od zájezdů s cestovní kanceláří a zkuste v sobě najít dobrodruha. Uvidíte, že to není tak těžké, stačí mít kuráž.

Cestujte levně

Co byste řekli tomu, kdybychom vám napsali, že vás může zpáteční letenka do Amsterdamu stát přibližně jako jízdenka z Prahy do Ostravy? A že se do Lombardie dostanete už za pětistovku? Opravdu, přesvědčíme vás. Takzvané lowcostové způsoby cestování jsou čím dál oblíbenější. Nemusíte šetřit roky na zájezd každou korunku. Využijte chytře internet. Jediné, co potřebujete, je být dostatečně časově flexibilní a schopní trochu improvizovat. Když se objeví akční letenky, je třeba jednat rychle, než budou pryč.

Existují zapálení cestovatelé, kteří pro vás hlídají nejlevnější letenky, jízdenky i celé zájezdy. Na portálu Cestujlevne.cz , který navštěvuje čtvrt milionu lidí za měsíc, pravidelně zveřejňují letenky za takovou cenu, za kterou se veřejně jen tak neobjeví. Stačí si hlídat nejnovější akce, a hned se můžete podívat na vzdálený kontinent levněji než za cenu, za kterou byste s cestovkou měli zájezd do Bibione. Tam už ale byl snad každý, ne?

Plánujte si zájezd sami

Buďte sami pánem své dovolené. Internet je bránou do nového světa cestování. Za pár kliknutí zjistíte na cestovatelských fórech, jaká místa stojí za to navštívit, kam jít na večeři, do jakých památek zajít nebo si zařídíte vstupy bez front a levněji. Existují například portály, kde pořídíte jednu vstupenku na několik pamětihodností najednou. Ve finále vás ale vyjde levněji. Jen dávejte pozor a ověřujte si vždy vstupné na oficiálních webech památek a měst.

Vyzkoumejte, kde mají místní speciality za „neturistické“ ceny, kde je nejkrásnější noční výhled na město a v jakou dobu nejsou návaly v muzeu, které chcete navštívit. Když celou dovolenou naplánujete sami, strávíte svůj drahocenný čas přesně tam, kde chcete být. A nemusíte čekat na zbytek zájezdu, než se vycachtá v moři a sní zmrzlinu.

Zamilujte si cestování. Na své stírací mapě si můžete zaznamenat, kde všude jste už byli a jaké země plánujete navštívit.

Přespat u někoho na gauči? A coby ne…

Pokud jste schopni vyměnit luxus hotelu za menší komfort alternativního ubytování, ani pobyt ve vaší vysněné destinaci nebude stát mnoho. Máme na mysli hostely a ubytování u místních obyvatel. Hlavní výhodou není jen nižší cena, ale také s větší pravděpodobností poznáte místní kulturu. Hostitel vás může zavést na místa, kam by turistu ani nenapadlo se podívat, provede vás po místních restauracích, kavárnách a sympatických uličkách. Poznáte také nové lidi a navážete mezinárodní přátelství.

A teď, jak na to. Je více možností, jak sehnat levnější ubytování. Pokud přeci jen chcete raději bydlet v hotelu, podívejte se na booking.com. Tento web vám nabídne výhodné penziony, hotely nebo apartmány. Další možností je server Hostelworld.com nebo Airbnb.cz (Air bed & breakfast), které vám zprostředkují pobyt či pronájem v hostelech a bytech i celých domech. A nejlevnější možností, jak získat ubytování v cizí zemi, je CouchSurfing.com. Zájemci se v něm zaregistrují a nabízejí možnost ubytování zdarma lidem z celého světa. V bytě, v samostatném pokoji i na gauči. Je na vás, jakého hostitele si zvolíte.

Vzhůru do toho!

Doufáme, že jsme dostatečně naladili vašeho cestovatelského ducha. Levného cestování se nemusíte bát. Kromě zmíněných serverů také projděte fóra a blogy zkušenějších cestovatelů na internetu, názory a hodnocení. Určitě najdete mnoho rad do začátků. Triky, které jsme vám prozradili, využívají miliony lidí po celém světě. Na nic nečekejte a jeďte, kam se vám zamane. Cestovat můžou všichni. Na Srí Lanku, do USA, nebo třeba do Thajska. Nové cestovatelské úspěchy můžete zaznamenat do vaší stírací mapy světa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *