Kde zažít pravý podzim: Na Oktoberfestu, v anglickém lese i hřejivém Karibiku

Podzimní zářivé barvy i svěží vzduch inspirují řadu lidí k cestování na místa, která jsou pro toto roční období jednoduše perfektní. V žádné jiné části roku je totiž neoceníte tolik, jako na podzim. Ať už je to kvůli melancholii zapadajícího slunce, zatímco se u nás snáší mlha, nebo poletujícímu duhovému listí v tichém lese. Vydejte se s námi za podzimem do různých koutů světa.

Tradiční Oktoberfest v Mnichově

Jakmile poprvé uslyšíte o Oktoberfestu, víte, že právě přišel podzim. S ním je totiž tato velkolepá tradiční akce německých sousedů neodmyslitelně spjatá. Mnichovský festival piva a dobrého jídla otevírá dveře 19. září a dát si pořádný tuplák piva od děvčat v dirndlu můžete až do 4. října.  A o tom, že je to akce skutečně ohromující, svědčí už statistiky. Tradice Oktoberfestu se drží již přes 200 let, každoročně přivítá 6 milionů lidí z celého světa, přičemž jen 19 % lidí pochází z rodného Německa, personál čítá kolem 12 tisíc lidí, vypije se přes 7 milionů litrů piva a sní se doslova tuny preclíků a klobás, které nabízí 140 restaurací a stánků s občerstvením. Zajímavostí je, že v roce 1896 tu byl na brigádě dokonce i Albert Einstein.

45443075 - friends in bavarian beer garden drinking in summer

Melancholický Forest of Dean v Anglii

Podzim je typický také přírodou, která hraje všemi barvami. Pokud si chcete vychutnat království padajícího listí do sytosti, vyrazte do starověké lesní krajiny v Gloucestershire v Anglii. Zdejší lesy dříve poskytovaly útočiště tudorovským válečníkům a pořádaly se tu královské hony. Dnes jsou dokonalým místem pro prozaické podzimní procházky či projížďky na kole pod směsicí dubů, buků, kaštanů a dalších letitých stromů zářících žlutými a zlatavými odstíny.

Historické Bruggy v Belgii

Pokud se chcete vydat do středověku, autentičtější pocit vám nedá žádné jiné město než Bruggy. Na vodním kanálu linoucím se kolem historického centra plují labutě, ztichlé kamenné budovy osvětluje zapadající slunce, stromy v parcích pomalu opadávají, lidé krouží na kolech a gotické náměstí se probouzí. Do Brugg se vyplatí zajet právě na podzim, protože je stále hezké počasí, turistů razantně ubylo, ale pohostinné naladění místních ještě neopadlo a město má stále co nabídnout.

Hřejivé ostrovy v Karibiku

Jestliže vám doma začíná být zima, vydejte se se stírací mapou TravelMap za teplem na druhou stranu světa. Karibik láká zmrzlé Evropany za sluncem, průzračnou vodní hladinou a vyhřátými plážemi, které na podzim ještě nejsou tolik přelidněné a hotely nejsou tak drahé jako v hlavní turistické sezóně, která začíná úderem zimy.

43235887 - carefree, young woman relaxing on the islands beach

Přívětivý Dubrovník v Chorvatsku

K moři ano, ale tak daleko se vám nechce? Autem se už za pár hodin dostanete k Jadranu, kde je stále ještě teplé počasí kolem 25 °C. Pokud chcete spojit relaxaci s poznáváním, je podzim ideálním obdobím pro návštěvu chorvatského Dubrovníku. Ten už narozdíl od léta nepraská ve švech, klima je příjemnější, hotely i bary levnější. Město kromě toho nabízí ochutnávku UNESCO. Pokud totiž vstoupíte do centra, dýchne na vás 16. století, kdy Dubrovník patřil mezi nejbohatší lokality s životním stylem na vysoké úrovni.

Medvědí Britská Kolumbie v Kanadě

Po většinu roku je medvěd hnědý, známější jako grizzly, plachý a moc se veřejnosti neukazuje. To se ale mění s příchodem podzimu, kdy se medvědi scházejí kolem řek a hledají, kterého dobrého lososa si dají na zub. Pokud se chcete s medvědem setkat, pocítit, jaké je to být v jeho blízkosti, a poznat jeho přirozené prostředí, vydejte se v těchto měsících do některého z kanadských Bear Campů, kde divoká zvířata a lidé žijí v symbióze a vzájemně se respektují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *