6 NEJ míst, kam cestovat v zimě

Zima má ve světě mnoho tváří. Zatímco za polárním kruhem můžete pozorovat oslnivé divadlo na nebi, jižní krajiny zase přejí chytání bronzu. Na spoustě míst se chystají velkolepé masopusty, jinde naopak zakusíte autentickou atmosféru skutečné zimní pohádky. Vydejte se s námi za zimou do 6 oblíbených končin…

Pravá zima na jezeře Bajkal, Rusko

Místní mu říkají posvátné jezero, nejen proto, že je nejhlubší a nejstarší na světě (uvádí se, že je staré dokonce až 25 milionů let). Jestliže chcete ochutnat zimu v pravém slova smyslu, vydejte se na ruskou Sibiř k Bajkalskému jezeru, kde teploty sahají i k -40 °C. Takové chladno z jezera vytváří krystalové kluziště o rozloze 31 500 km². Kromě bruslení si na Bajkalu můžete vychutnat také dobrodružství s psím spřežením nebo sněžným skútrem, potápění v ledové vodě, rybaření nebo rafting. Nejsilnější vrstvu ledu zažijete na jezeře v únoru a březnu.

Exotika v Phu Quoc, Vietnam

Jestliže jste v zimě naopak fanoušky exotiky, hřejivé zážitky nabízí ostrov Phu Quoc ve Vietnamu. Turisty z celého světa láká především teplé tyrkysové moře, osamocené písečné pláže a bujná hornatá příroda kolem, která je z převážné části národním parkem. V období mezi prosincem a březnem je tu období sucha s příjemnou denní teplotou mezi 25 a 27 °C.

Legendární karneval v Benátkách, Itálie

V únoru se také každoročně pořádá tradiční karneval v Benátkách, což je jakýsi highlight zimní sezóny v Evropě. Propracované kostýmy a strašidelné masky přivádějí do města propleteného vodními kanály barevnou historii i současný život plný veselí a radosti. A samozřejmě také davy lidí z celého světa, bez kterých se akce neobejde.

Celoroční Vánoce v Rovaniemi, Finsko

Milovníci vánoční atmosféry by rozhodně měli vyrazit do finského města Rovaniemi, oficiální rezidence Santa Clause. Oblíbený vánoční dědeček tu sídlí ve sluji za arktickým kruhem a můžete ho navštívit zcela zdarma. Všude vládne sváteční atmosféra, je tu sníh i sobi, a pokud máte zájem také o malé vzdělávání, zdejší arktické muzeum vám poskytne náhled do života ve zdejších zeměpisných šířkách. Nezapomeňte si však zabalit pořádně teplé oblečení, protože rtuť teploměru tu sahá hluboko pod nulu.

Epické lyžování v Lake Louise, Kanada

V kanadském národním parku Banff se nachází lyžařské středisko, které je specifické nejen nádhernými panoramaty a luxusními lyžařskými podmínkami, ale také tím, že patří mezi památky UNESCO. V roce 2015 dokonce zvítězilo v soutěži World Ski Awards o nejlepší ski resort na světě. Najdete tu také prvotřídní horské hotely, mimo jiné ikonický Fairmont Chateau Lake Louise. Pro milovníky lyžování je návštěva Lake Louise Ski Resortu zkrátka nutností.

Polární záře v Abisku, Švédsko

Městečko Abisko leží v Laponsku. Během ledna tu příliš slunka nezachytíte, protože tu z velké části měsíce panuje polární noc. To z něj ovšem dělá jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování aurory borealis neboli polární záře. A pokud vás sledování oblohy omrzí, dá se tu dělat i další spousta aktivit, které k této zimní pohádce patří – běžkování skrze národní parky nebo mushing s psy husky. A nedaleko leží také město Kiruna, kde najdete světoznámý Icehotel.

Kromě čepice, rukavic a foťáku si s sebou sbalte také Travel Map Silver, kam můžete během cesty zaznamenávat bohatou paletu svých zážitků!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *