10 vychytávek, které zjednoduší cestování

Ty tam jsou doby, kdy jsme se z cest vraceli s kufrem plným špinavého prádla, plážovou dekou od písku nebo promočenými botami z deštivých výletů. Dnes existují chytré pomůcky, které zcela mění způsob cestování. Pokud i vy patříte mezi vášnivé cestovatele a zároveň milovníky moderních technologií, tento seznam gadgetů vám nesmí chybět.

Domácí kamera do mobilní aplikace

Zajímá vás, co se děje u vás doma, když cestujete po světě? Diskrétní HD kamera Withings Home je napojena na aplikaci v mobilním telefonu, takže svůj domov můžete mít pořád na očích, i když jste tisíce kilometrů daleko.

Foto: Huffington Post

Pračka akorát do kapsy

Ať už vyrážíte po Evropě, projíždíte africkou safari nebo cestujete do jižní Asie, v každém případě si zamilujete Scrubba Wash Bag. Ten je vybavený flexibilní valchou, je odlehčený a má kompaktní velikost. Dokáže pojmout 2-4 litry vody, přidat můžete i prací prášek, takže své oblečení máte krásně čisté za méně než 3 minuty.

Foto: Travel Away

Deka na pláž, na které se nedrží písek

Tuhle vychytávku si zamilují především fanoušci opalování na pláži. Takzvaná Sandless Beach Mat je revoluční plážový doplněk, který je doslova nemožný pokrýt pískem. Podložka byla původně vytvořená pro vojenské účely, ale dnes se bez ní neobejde ani žádný milovník písečných radovánek.

Foto: Travel Away

Nejmenší žehlička na světě

Součástí je 420wattový motor a tři úrovně vyhřívání. Tato mini cestovní parní žehlička patří mezi nejmenší svého druhu na světě. Kompaktní zařízení má velikost počítačové myši a umí být extrémně užitečná, zejména pokud cestujete pracovně a potřebujete vyžehlit nějaký ten límeček nebo puk na kalhotách.

Foto: Travel Away

Průhledný nafukovací stan

Přespávání v bublině se teď stává skutečností. Tento futuristický stan je vyrobený z odolných, vysoce kvalitních materiálů, je nafukovací a představuje excelentní cestovní příslušenství pro kempování nebo jiné outdoorové aktivity. Pokud milujete spaní pod širým nebem, aniž by vás otravovali brouci a komáři, tento stan je to, co hledáte.

Foto: Travel Away

High-tech vyhřívače do bot

Ohřívače nohou jsou známé tím, že zpříjemňují aktivity v zimě či mokru. Inovativní vložky do bot ThermaCELL Heated Insoles ale vaše pohodlí přenesou do nových rozměrů. Jsou totiž vybaveny nejmodernější vyhřívací technologií, jsou vyrobené z voděodolného materiálu, dají se dálkově ovládat a díky termostatickému kontrolnímu systému udrží nohy v suchu a teple tak, jak je libo.

Foto: Travel Away

Cestovní bag na víno

Rádi si vychutnáte skleničku dobrého vína i na cestách? Designový Menu Baggy Winecoat je stylovou a praktickou pomůckou ideální pro pikniky, romantické večeře na pláži a další outdoorové příležitosti. Dobře se přenáší, má pevný obal, nastavitelné poutko a součástí je i prostor na led, abyste měli víno dobře vychlazené.

Foto: Travel Away

Nafukovací svítilna na sluneční záření

Pokud hledáte chytrý a trvalý zdroj světla pro vaše další dobrodružství, poohlédněte se po inovativní nafukovací lampě LuminAID. Dobíjí se 6-7hodinovým pobytem na slunci, poté dokáže produkovat až 16 hodin LED světla. Nehledě na to, že je přenosná, voděodolná a váží jen kolem 56 gramů.

Foto: Travel Away

Filtrovací láhev na vodu

Většinu zdravotních problémů, které vás potkají na cestách, způsobuje kontaminovaná pitná voda. Naštěstí dnes existuje řada produktů, které s těmito nesnázemi umí pomoci – třeba CamelBak All Clear, nejmodernější zařízení schopné během 60 vteřin transformovat téměř jakoukoliv vodu (kohoutkovou i přírodní) na čistou pitnou vodu. Láhev má praktický objem 0,75 litrů, je vybavena dobíjecími bateriemi a využívá UV záření pro neutralizaci virů a bakterií.

Foto: Travel Away

Organizér pro důležité drobnosti

Znáte ten pocit, když se vám v batohu nebo kufru povalují drobnosti, které nemají své stálé místo, ale jsou pro vaše cestování nezbytné? A když je potřebujete, najednou nikde nejsou? Chytrý a praktický organizér vám tento problém pomůže vyřešit. Jednoduše se vejde do většiny zavazadel, udrží všechny pomůcky pevně pohromadě, má praktický obal a navíc si vnitřní uspořádání můžete nakonfigurovat zcela podle svého.

Foto: Buzzfeed

Nezapomeňte, že skvělou vychytávkou je i stírací mapa Travel Map Silver, která je vyrobená z odolného plastu, je zabalená do praktického tubusu a navíc obsahuje další pomůcky, které zjednoduší vaše cestování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *